Ståbord till företagsevent, mässor och expo – Perfekt för alla tillfällen
Att hyra ståbord är ett enkelt och effektivt sätt att skapa naturliga samlingspunkter vid en tillställning, oavsett den tillställningen är en mässa, ett företagsevent eller en privat expo. Våra ståbord passar perfekt för mingel, produktvisningar och servering – särskilt när du vill ha en luftig och flexibel möblering utan att kompromissa med känslan.
Snygga och funktionella ståbord
Våra ståbord är både robusta och stilrena och har konstruerats med en slitstark werzalitskiva och ett stativ i blankpolerat aluminium. Borden är konstruerade för att klara av både inomhus- och utomhusbruk vilket gör att man kan flytta ut möbleringen om det är en vacker dag. Hos oss kan man även hyra avlånga ståbord som antingen kan användas som avlastningsyta, för uppdukning och servering eller för att ett större sällskap ska kunna samlas runt bordet. För dig som är ute efter något extra praktiskt finns även fällbara ståbord som är enkla att transportera och montera upp på plats. Passar speciellt bra om man behöver möblera om under evenemangets gång eller om man ska vara på flera olika ställen med samma möbler.
Hyr ståbordsöverdrag och dukar till ståborden
Vill du ge dina ståbord ett mer enhetligt och festligt uttryck? Då rekommenderar vi att du hyr ståbordsöverdrag och bordsdukar som finns flera färger – bland annat vitt, svart, rött, blått och gult. De stretchiga ståbordsöverdragen ger ett slimmat och stilrent intryck som fungerar lika bra på företagsevent som på bröllop eller galamiddagar. Byt helt enkelt bara ut färgen på överdraget så att det passar ditt tema och höj nivån ett steg till – busenkelt!
Varför bör man hyra ståbord från Kikiriki?
En stor anledningen till varför man bör välja oss är att vi har hyrt ut ståbord i Göteborg i över 30 år och vet vad som krävs för att ett event ska flyta smidigt. Våra produkter är utvalda och framtagna för att hålla hög kvalitet och klara intensiva användningstillfällen. Tillsammans med bordsöverdrag och kompletterande möbler som barstolar, mingelbord eller porslin, kan du skapa en helhetslösning som gör ditt arrangemang komplett och du hittar allt du behöver från ett och samma uthyrningsföretag. För att göra allt enkelt och stressfritt för dig så erbjuder även leverans och upphämtning över hela Göteborgsregionen, eller så hämtar du själv hos oss och sparar några kronor.
Hur hyr jag ståbord hos er?
Att hyra ståbord hos oss är enkelt. Du väljer modell, tillbehör och antal direkt på kikiriki.se och fyller i en bokningsförfrågan. Därefter bekräftar vi tillgänglighet och leveransalternativ och strax efter det så har du en färdig bokning i din inkorg. Tveka inte att höra av dig om du är osäker på vad du behöver – vi hjälper gärna till att planera rätt mängd och möbeltyp utifrån typ av tillställning och antal gäster.
Good https://is.gd/tpjNyL